igor-kononenko
Кононенко заявив, що не зобов’язаний декларувати майно, яке належить компаніям в Іспанії

Не лише Петро Порошенко полюбляє ніжитися на середземноморському узбережжі Іспанії. Двоє його друзів також придбали собі тут нерухомість. Йдеться про Ігоря Кононенка – впливового нардепа та давнього бізнес-партнера глави держави, а також про заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який разом із Порошенком та Кононенком заснував бізнес-імперію «Укрпромінвест». Про це повідомляють журналісти програми Схеми.

Внаслідок проведеного розслідування з’ясувалось, що у фірм Кононенка також є вілли в Іспанії. У розділі «Нерухомість» вони не відображені, але самі фірми задекларовані.

Кілька платних запитів в іспанські реєстри нерухомості допомогли встановити, що на фірму Lancashire Big SL заведена земельна ділянка. Як і у президента, на самому узбережжі, але вже біля Марбельї.

Супутникові знімки свідчать, що ще у 2012 році тут був маєток, зведений у 1980-х роках. Але, згідно з пізнішими знімками, зрозуміло, що будинок знесли, а новий станом на 2015 рік ще не з’явився. Таким чином іспанська фірма Lancashire Big SL депутата Ігоря Кононенка має у власності майже 26 соток землі просто на узбережжі Середземного моря.

18039cdb8-3587-4ad4-8852-85cd377124ab_w610_r0_sНа другу задекларовану іспанську фірму Кононенка Treck Holdings Coast оформлений маєток, що стоїть за два кілометри від земельної ділянки. Будинок площею 768 квадратних метрів розташований у другій лінії від моря. Звідси до іспанської резиденції Порошенка – 25 хвилин на авто.

23У коментарі програмі «Схеми» народний депутат Ігор Кононенко повідомив: «Так, належні мені компанії дійсно володіють значним списком майна (понад сто одиниць). Проте, згідно з положеннями закону «Про запобігання корупції», я не зобов’язаний декларувати майно, що належить цим компаніям. Зокрема, формат декларації не дозволяє це зробити».

gladkovs-ky-y
Олег Гладковський

Родина Олега Гладковського також володіє компаніями, що мають елітну нерухомість на півдні Іспанії. Виявилося, що на фірму його дружини Toulousse Investments SL оформлена вілла на 1729 квадратних метри, розташована в дуже престижному районі Ла Заґалета. Будинок має три поверхи. Навколо – майже гектар землі, також у власності фірми дружини Гладковського. Сам заступник голови РНБО не відреагував на прохання «Схем» про коментар.

45Варто зазначити, що іспанську нерухомість трійки давніх товаришів та компаньйонів – Порошенка, Кононенка та Гладковського – пов’язує не лише географічна близькість. У всіх їхніх компаній, на які оформлені вілли, один і той самий адміністратор – це Петрівська Ірина Вікторівна, яка зареєстрована у селі Ходосівка під Києвом. Водночас, журналістам повідомили, що вона давно виїхала в Іспанію.

6

БЕЗ КОМЕНТАРІВ