«Чорна бухгалтерія» ПР
«Чорна бухгалтерія» ПР

Інформацію про виплати в документи «чорної бухгалтерії» Партії регіонів вносив Євген Калюжний – брат екс-депутата Верховної Ради, «регіонала» Віталія Калюжного. Про це повідомляє ЗІК із посиланням на статтю Оксани Денисової для DT.UA. За її словами, ймовірний фігурант справи про «чорну бухгалтерію» ПР покинув країну, так і не отримавши від НАБУ або САП оголошення про підозру за жодним кримінальним провадженням.

«Одразу кілька «донорів» партійної каси ПР підтвердили DT.UA, що інформацію про виплати вносив до ч/б Євген Калюжний, брат колишнього депутата від Опозиційного блоку Віталія Калюжного. Але тепер громадянин без депутатської недоторканності, який власною рукою заповнював принаймні частину документів «чорної бухгалтерії», залишив межі країни», – йдеться у статті.

При цьому, Денисова зазначає, що у відповідях на інформаційні запити DT.UA про долю Євгена Калюжного, НАБУ і САП визнали, що досі не оголосили йому про підозру по жодному з кримінальних проваджень.

«Редакція надіслала до НАБУ і САП запити стосовно долі Калюжного, його ймовірних допитів та відповідальності силовиків за те, що вказаний громадянин утік з України, і дуже здивувалася, отримавши відповіді.

Обидва антикорупційні органи майже «під копірку» вирішили роз’яснити журналістам закон «Про публічну інформацію» та інші положення законодавства, згідно з якими відповідей на зазначені запитання вони надати не можуть. Єдине, що вдалося витягнути з цих документів, – інформація про те, що Калюжному досі не оголошено про підозру в жодному з кримінальних проваджень», – зазначає автор.

Додамо, що 11 листопада у НАБУ заявили, що готові оголосити перші підозри фігурантам «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, хоча ще в кінці вересня Артем Ситник заявляв, що перші звинувачення у справі можуть бути передані до суду у жовтні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ