церква
На Львівщині до місцевих органів влади балотуються десятки священиків

У Львівській області участь у виборчій компанії до місцевих органів влади беруть понад 30 священиків. Про це повідомили УНІАН у прес-службі Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ).

Як зазначається, найбільше кандидатів у депутати, за підрахунками РІСУ, серед представників Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП. Єпархія, яка налічує 347 священнослужителів, делегувала кандидатами в депутати 22-х своїх представників. У виборчих списках до рад різних рівнів також значиться 8 кандидатів-священиків Української автокефальної православної церкви та 2 священики Української греко-католицької церкви.

«Можна припустити, що претендентів є набагато більше. В оприлюднених виборчих списках політичних партій не завжди вказують на релігійну приналежність того чи іншого священика-кандидата. Разом із священнослужителями свої політичні амбіції проявили й наближені до Церкви миряни – парафіяльні юристи, представники релігійних організацій, голови двадцяток (уряд церкви)», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що священики, які вирішили балотуватися, присутні практично у списках усіх партій, що «може свідчити про широкий спектр політичних уподобань львівського православного священства – від Конгресу Українських Націоналістів до «Нашого Краю», яку уособлюють із колишніми «регіоналами» та діячами СДПУ(о)».

Водночас, у Києві на виборах до місцевих органів влади делегують кримінальних авторитетів та героїв кінострічок. Як повідомляв Інформаційний Акцент, партія «Батьківщина» висунула кандидатом у депутати Київради в 101-му окрузі Антона Кірімова – виконавчого директора ресторану «Козачок Совки». Його батько, Іскандер Кірімов, є співвласником найбільшої мережі ресторанів «Козирна карта». Його також називають лідером київської ОЗГ на прізвисько «Татарин».

Також у Києві на посаду міського голови зареєстрували Дарта Вейдера. До слова, ім’я одного з головних персонажів космічної саги «Зоряні війни» неодноразово використовувалося кандидатами на українських виборах. На минулі парламентські вибори пішли одразу 16 Дартів Вейдерів, проте жоден з них в лідери перегонів за місця у Верховній Раді так і не пройшов. Крім того, на виборах мера Києва у 2014 році кандидат Дарт Вікторович Вейдер набрав 1,61%.

Також у депутати Одеської міської та обласної рад балотується 27-річний безробітний Георгій Путін.

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада ухвалила новий закон про місцеві вибори, які повинні проходити за пропорційною системою, а сільських та селищних рад – за мажоритарною системою. Закон виключає участь політичних блоків. Вибори не відбудуться в анексованому Криму та на непідконтрольній українській владі частині Донбасу. Вибори призначені на 25 жовтня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ