порошенко_
Порошенко: фінальне рішення щодо децентралізації залежатиме від ситуації на Донбасі

Президент Петро Порошенко заявив, що фінальне рішення щодо змін до Конституції залежатиме від ситуації на Донбасі та виконання Росією Мінських угод. Про це він сказав у своєму відеозверненні у понеділок ввечері, пише Українська правда.

«Україна сьогодні підтвердила свою репутацію надійного партнера, посилила імідж країни, яка виконує взяті на себе зобов’язання. І виконує Мінські угоди, на відміну від Росії», – прокоментував Порошенко голосування у Раді щодо змін до Конституції у частині децентралізації. «Якщо Москва не схаменеться, будуть продовжені персональні санкції проти осіб, причетних до аншлюсу Криму та окупації Донбасу, а на початку наступного року – і секторальні економічні санкції», – заявив він.

«Сьогоднішнє голосування (31 серпня, – ред.) не остаточне, але воно дасть величезне поле для маневру української дипломатії. А фінальне рішення наприкінці року, коли треба буде 300 голосів, запевняю вас, залежатиме від того, як протягом цих кількох місяців розвиватиметься ситуація на Донбасі, і наскільки Росія виконуватиме Мінські угоди», – додав Порошенко.

«Проект змін до Конституції не передбачає особливого статусу для Донбасу. Це, на мою думку, лише кліше, яке для певних політичних сил стало передвиборчою технологією, елементом чорного піару проти змін до Конституції, проти президента», – зазначив він.

«Більше того, ми прибираємо з чинної Конституції статтю 92, яка передбачає теоретичну можливість проголошення спеціального статусу для окремих міст – щоби не було навіть найменшої юридичної зачіпки для параду суверенітетів», – додав глава держави. «Щодо специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, то він визначається окремим законом, який вже двічі ухвалювався Верховною Радою – попереднього і цього скликання. І термін його правочинності – три роки, з яких один вже майже минув»,  – сказав глава держави.

«Більша частина статей цього закону наразі призупинена, і вони можуть запрацювати лише після проведення на цих територіях виборів відповідно до українського законодавства і стандартів ОБСЄ. І лише після виведення з української території російських військ, після виведення зброї, після відновлення контролю над усім кордоном із РФ», – додав він.

«Зміни до Конституції означають не втрату території, а, навпаки, дають шанс і перспективу політико-дипломатичним шляхом повернути під суверенітет України окуповані території», – запевнив Порошенко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у понеділок, 31 серпня, під Верховною Радою сталися сутички між силовиками та мітингувальниками, які вимагали не ухвалювати зміни до Конституції. Після голосування парламенту, мітингувальники пішли штурмом на Раду і почали кидати димові шашки. Потім хтось кинув у лави міліції і Нацгвардії бойову гранату. Міліція затримала близько 30 осіб, зокрема, начебто, і того, хто кинув гранату під Радою.

Глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що кількість силовиків, поранених під час сутичок під Верховною Радою, становить 125 осіб, один – загинув. Крім того, Аваков звинувачує Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та його лідера Олега Тягнибока в сутичках біля будівлі парламенту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ