osvita
Парламент ухвалив в першому читанні проект закону «Про освіту»

Верховна Рада України 6 жовтня ухвалила в першому читанні проект закону «Про освіту». За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

Цей закон передбачає наступні зміни:

1) 12-річна середня освіта. У молодшій школі діти вчитимуться 4 роки, далі буде 5-річна базова середня освіта, у старших класах навчання проходитиме у формі поглибленого вивчення деяких предметів. Замість старшої школи може бути 3-річна профільна середня освіта – це освіта у ліцеях чи ПТУ.

2) Підвищення мінімальної зарплати вчителів до 4 тисяч 400 гривень.

Посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується на 10%.

Посадовий оклад науково-педагогічного працівника (асистента кафедри) встановлюється в обсязі більшому на 25% від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії.

Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату у розмірі 20% посадового окладу протягом строку дії сертифікату.

3) Запровадження посади освітнього омбудсмена. Його призначатиме уряд на 5 років. Освітній омбудсмен розглядатиме скарги учнів, батьків, студентів, освітян та науковців. Він може звертатися до органів державної влади та правоохоронців за виявленими фактами порушень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ