Порошенко, Яценюк
Авторитетні західні ЗМІ розкритикували Порошенка й Яценюка

Одне з найбільш авторитетних американських ЗМІ Buzzfeed опублікувало статтю з різкою критикою української влади, особливо – прем’єра Арсенія Яценюка.

Автор опублікованого матеріалу констатує, що українська влада хоч і представлена свіжими й англомовними політиками, однак лише імітує здійснення реформ, чим розчаровує західних симпатиків України. «…Україна керується політиками з глибоким корінням у дуже корумпованій клановій політиці, яку вони начебто хочуть знищити», – пише автор. «Вони знають, що мусять змінити систему, але вони самі надто від неї залежні, щоби це зробити. Ми дуже розчаровані. Це дає козирі в руки тим країнам, які завжди були налаштовані скептично», – заявив виданню неназваний західний дипломат.

Інший дипломат додав, що «Україна вже давно втратила багато довіри міжнародної спільноти і піде багато часу, щоби відвоювати її назад». З посиланням на представників коаліції видання додає, що Україна насправді керується «тіньовим урядом», куди входять люди Президента і прем’єра і який має вплив на політичні рішення та державні компанії. Автор нагадав, що раніше Яценюк назвав себе і свій уряд «політичними камікадзе», але не довів це справами.

За словами неназваного «старшого радника» Петра Порошенка, між Президентом і прем’єром немає довіри. Він додав, що стосунки між ними нагадують відому «байку про змію і черепаху, яким треба було перебратися через ріку. Вони домовилися, що черепаха не пірнатиме, бо змія не вміє плавати, а змія погодилася не кусатися, інакше обоє потонуть». Автор нагадав, що у байці змія все ж вкусила черепаху.

Також видання звернуло увагу, що через недосконалу політичну систему в Україні, партії обох політиків фінансуються непрозоро, завдяки зв’язкам з олігархами. «Олігархи, включаючи Порошенка, також контролюють найбільші телеканали України, що дає їм надзвичайний вплив на громадську думку і важель впливу на чиновників», – додає Buzzfeed.

Видання нагадало, що під час війни Порошенка з олігархом Ігорем Коломойським за контроль над «Укрнафтою», один із найближчих соратників Яценюка, голова з комітету з економічної політики Ради і бізнес-партнер Коломойського Андрій Іванчук намагався не допустити необхідного для цього рішення парламенту.

За словами депутата від БПП Сергія Лещенка, оскільки олігарх досі зберігає вплив на «Укрнафту» і не виплачує дивіденди, між ним і Яценюком існує домовленість. Крім того, пише Buzzfeed, на Яценюка розраховує і найбагатший олігарх України Рінат Ахметов.

Автор також нагадав про заяву екс-депутата-тушки Ігоря Скосара про те, що він начебто потрапив у прохідні списки «Батьківщини» за 6 мільйонів доларів, які заплатив Яценюку через його іншого близького соратника Миколу Мартиненка. Щодо Мартиненка Buzzfeed окремо нагадав про відкриту швейцарською прокуратурою справу через отримання політиком хабара від чеської компанії та додав, що швейцарці підтвердили цей факт виданню.

Автор при цьому зазначив, що раніше на тліпопередніх українських політиків Яценюк різко позитивно виділявся, зокрема завдяки вільному володінню англійською мовою, хорошими пізнаннями в економіці та такою ж командою міністрів, що допомогло йому заручитися підтримкою заходу. Однак зараз він ризикує втратити значну частину цієї підтримки.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ