Кремль
Україна – прецедент, щоби зменшити завойовницькі амбіції Росії

«На зустрічі міністрів фінансів «Великої двадцятки», що відбулася цього місяця в Анкарі, трапилося дещо дивне. Уперше за кілька років слово «Греція» прозвучало лічені рази. Делегати жартували з приводу аж двох днів, що обійшлися без того, щоб Афіни витіснили все інше. Замість них обговорення торкнулося Китаю, процентних ставок у США і ще однієї критично важливої, але недооціненої проблеми – України», – пише Філіп Олдрік у The Times.

«Значущість України, як і Греції, не вміщується в її кордонах. Якщо від Афін залежить успіх зусиль зі збереження недоторканності європроекту, то Україна – прецедент для того, щоби зменшити завойовницькі амбіції Росії. І все-таки ключова для Києва битва відбувається не в Криму і не на сході країни. Це економічна боротьба, спрямована на вивільнення з московських лещат. Зрештою, криза розгорілася, коли країна пригрозила повернутися до Європи. Для президента Порошенка це – незавершена справа», – йдеться в статті.

«Щоби порвати зв’язки з Росією, Київ робить радикальні економічні реформи, порівняно з якими грецька скрута схожа на розважальне плавання Середземним морем. Ціна питання – пакет міжнародної допомоги на суму 40 млрд доларів, 17,5 з яких отримано з Міжнародного валютного фонду, – повідомляє Олдрік. – Щоби перетворити країну, Київ торік зробив кроки, на які не зважився попередній уряд. У лютому відпустили курс гривні, і він впав на 70%. Водночас скасували енергетичні субсидії, тож, комунальні платежі за електрику зросли в середньому втричі».

«Потенційно Україна може дати світові більше, ніж Греція. Успішно анексувавши Крим, Росія випробовує терпіння НАТО в Балтії. Якщо Україна зможе скинути російські кайдани і в процесі підвищити рівень життя свого народу, це покалічить кремлівську пропагандистську машину і допоможе зупинити небезпечний московський марш», – резюмує автор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу та відстрочити виплату решти боргу на чотири роки. Втім, згодом власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленості про реструктуризацію українського боргу.

Читайте: Реструктуризація держборгу не допоможе Україні виконати програму МВФ, – експерт

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ