Знайдені скам’янілості невеликого ящура середнього Юрського періоду
Знайдені скам’янілості невеликого ящура середнього Юрського періоду

У сланцевих породах геологічної формації Тяоцзішань провінції Хебей були знайдені скам’янілості невеликого ящура середнього Юрського періоду, який володів мембранами з м’яких тканин. Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на журнал Nature.

Динозавр “І ци” відноситься до роду скансіоптеріксів – найблищих родичів перших птахів. Від інших він відрізняється будовою крила: на зап’ясті вчені виявили кістки, що витягнуті до задньої частини крила, на яких збереглися сліди м’яких тканин мембрани.

Науковці наголошують, що цей динозавр змінює всі уявлення про еволюцію польоту, адже вони були впевненими: для пересування у повітрі динозаврам необхідні були пір’я та великі крила.

“Ми не знаємо, чи літав динозавр “І ци” або ж був здатний до обох способів переміщення. Але він, безумовно, володів крилом, що займає унікальне місце в історії переходу від динозаврів до птахів”, –  прокоментував автор дослідження Сюй Сін (Xu Xing).

Наразі залишається невідомим чи “І ци” міг літати, адже велика частина скелета нижче грудної клітини в скам’янілих останках відсутня.

Інформаційний Акцент

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.