Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Суддя Дніпровського суду Микола Чаус вчора прийняв одне з найганебніших рішень в історії українського правосуддя — скасував розшук кримінального авторитета Юрія Іванющенка («Юра Єнакієвський», «Юрец Малой»).

Чаус є одним із символів корупції та безконтрольності українських суддів. Чаус сумно «прославився», оскільки фальсифікував вироки проти «Автомайдану» і був викликаний на Вищу раду юстиції для позбавлення повноважень судді. Але повноважень його не позбавили, бо… Чаус передав довідку, що захворів.

Однак «хвороба» не завадила йому очолити судовий процес проти Геннадія Корбана, і засудити його з грубими процесуальними порушеннями.

Всі дії Чаус здійснював і координував на замовлення одного з бізнес-партнерів президента Ігоря Кононенка. У нагороду за цей політичний процес у влади зникло раптом бажання звільняти Чауса. Він продовжує незаконно працювати вже два роки! І ось вчора Чаус зняв з міжнародного розшуку та відкрив свободу пересування для «правої руки» Віктора Януковича — бандита, на руках якого багато крові, який є фігурантом кримінальної справи щодо розстрілу Небесної сотні та застосування тітушок проти Євромайдану.

При цьому в українському розшуку «Єнакієвський» залишається, а з бази МВС його зняли.

У «Єнакієвського» улюблена вілла розташована в Монако, йому не комфортно жити далеко від дому. І, напевно, є деякі фінансові справи, для вирішення яких цілком достатньо і кількох годин звільнення від розшуку в міжнародній базі даних.

Невже хтось думає, що керівництво держави не було в курсі рішення Чауса — судді, якого тримають на посаді як політичну маріонетку Банкової? Хтось вважає, що Чаус міг діяти самостійно? Але якби він вчинив не так, як йому сказала зробити влада, то хіба його би уже не звільнили?

Збереження Чауса на посаді показує, що звільнення «Юри Єнакієвського» — це рішення, за яке президент Петро Порошенко якщо й не сказав нікому «так», то явно відкрито не сказав «ні».

Рішення Чауса через кілька годин вже було доставлене в штаб-квартиру «Інтерполу».

У понеділок глава управління спецрозслідування Сергій Горбатюк, якого два тижні тому Віктор Шокін вирішив чомусь зняти з посади і направити до Львівської області, оскаржить рішення Чауса і домагатиметься перегляду в апеляції.

Сподіваюся, якщо у керівництва держави, у олігарха Кононенка та в  президента Порошенка є розуміння, який удар по репутації влади і держави завдало в суспільстві рішення Чауса, вони не втрачатимуть ні хвилини і негайно висловлять свою публічну позицію щодо дій корумпованого судді.

Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада юстиції зобов’язані негайно наступного тижня розглянути питання про позбавлення повноважень судді Чауса. Інакше вони стають учасниками злочину зі звільнення від відповідальності найбільшого кримінального авторитета.

P.S. І ще маленький сюрприз. Як встановили «Наші гроші», компанії, які пов’язували з «Єнакієвським» за часів Януковича, знову виграли державний тендер на величезні суми.

Юра Єнакіївський

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ