Жан Беленюк
Беленюк програв у фіналі змагань з греко-римської боротьби

Заслужене «золото» Жана Беленюка в Ріо-де-Жанейро вкрали. Цю думку висловив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, передає gazeta.ua.

«Вважаю, що у Жана Беленюка вкрали заслужене «золото» Олімпіади. Так йому особисто і сказав по телефону після завершення поєдинку. Для нас Жан Беленюк – справжній чемпіон! А те, що вкрадене у нечесній спортивній боротьбі, не може вважатися перемогою на Олімпійських іграх», – написав Жданов на своїй сторінці в Facebook.

Сам Беленюк вважає, що у фінальній сутичці з росіянином Чакветадзе його супернику допомогли судді: «Суддівський фактор спрацював першочергово. На жаль, довелося зіткнутися з великим лобі Росії у Міжнародній федерації боротьби. Наприклад, коли я вів у рахунку, мене ставили в партер. Це взагалі не прийнято в боротьбі. Я не ухилявся від поєдинку, не бігав від суперника. Вів у рахунку в першому періоді. Дуже прикро програти в такій ситуації. Я не задоволений срібною нагородою Олімпіади. Націлювався тільки на «золото».

Російський борець Давіту Чакветадзе, який переграв українця, зазначив силу свого суперника. Однак вважає свою перемогу заслуженою.

Нагадаємо, українець Жан Беленюк програв у фіналі змагань з греко-римської боротьби для спортсменів у ваговій категорії до 85 кг. У вирішальній сутичці 25-річний киянин поступився представнику Росії Давіту Чакветадзе.

Читайте: Україна потрапила до десятки країн, які виплатять за «золото» Олімпіади найбільші призові

БЕЗ КОМЕНТАРІВ