0_12550e_8494610d_orig
З 1,2 тисяч зареєстрованих фактів догхантерства відомо лише про один вирок суду щодо жорстокого поводження з тваринами

Україну охопила нова хвиля вбивств тварин. Найгостріше проблема стоїть у Києві. Про це заявили зоозахисники на брифінгу у Верховній Раді, передає НБН.

«Україну накрила хвиля вбивств тварин, і в Києві в першу чергу відбуваються такі звірства. Вбивають по-різному. Міліція на це не реагує. Патрулі ще приїжджають, але на рівні слідства все глухне», – сказала президент благодійного фонду «Сіріус» Олександра Мезинова.

При цьому вона зазначила, що самі патрульні намагаються допомогти тваринам і навіть відвозять їх до клінік, проте це не допомагає боротися з доґхантерами.

«Отруєння страшенні відбуваються, вогнепальні поранення. У центрі міста, в спальних районах відстрілюють тварин», – уточнила волонтер.

«Усі звернення мої в міліцію раніше і поліцію тепер залишаються без уваги, на рівні дільничного це все припиняється. Заяви до прокуратури теж залишаються без відповіді», – додала зоозахисниця Аліна Костенко.

За словами волонтерів, діяльність доґхантерів досить організована: у них є свій сайт, де доґхантери координують свої дії, викладають фото здорових і вже вбитих тварин та ведуть статистику вбивств.

Крім того, за даними зоозахисників, доґхантери навіть планують створити свою громадську організацію.

«Міжнародні організації неодноразово зверталися до України з петиціями і заявами, і вельми жорсткими. В Європі відбувались мітинги протесту. Це було буквально до 2012 року, коли Україна просто тонула в крові тварин. Це було перед Євро-2012. Ми тоді зверталися до уряду. Зустрічалися з Маркіяном Лубківським, нам було багато чого обіцяно. На 2012 рік все притихло (вбивства тварин, – ред.), і потім почалося з подвійною силою», – наголосила Мезинова.

Варто зазначити, що за останні 5 років до ЄРДР внесені 1,2 тис. фактів доґхантерства по всій Україні. Але відомо лише про один випадок винесення судом вироку Олексію Ведулі, якого позбавили волі за жорстоке поводження з тваринами в присутності неповнолітніх осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ