Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА
Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

Пам’ятаєте, за що Клінтон ледь не став жертвою імпічменту? Ні, не через Моніку. А через брехню. Брехати – не комільфо.

Для тих, хто так старанно намагався в скандалі з призначенням Дєєвої побачити лише красиві фото і звинуватити всіх у святенництві:

1. Фото Дєєвої в Мережі – справжні. Всі вони розміщені фотографами з дозволу самої Дєєвої. І всі вони були прибрані після скандалу. Це тим, хто стверджував, що в Інтернеті мікс – з її та не її фото. І вона сама стверджувала. І її сім’я так стверджувала. Мені все одно. Але що такого в цих фото, що не дозволило в перший же день сказати: так, моє, кого бентежить оголене тіло – це не до мене. Ну, і так далі. Дєєва, судячи з відгуків в Мережі, гуру PR. Порозумітися і пояснити – дуже просто. Але замість цього в інтерв’ю, яке УП опублікувала на головній сторінці – велике і докладне – Дєєва відповідає так на це запитання:

«- Що з опублікованої про тебе інформації – фейк? Це не твої фотографії?
– Я не буду приховувати, частина – це старі особисті фотографії, які були в якихось архівах, не моїх. Частина – обурливий фейк, не хочу коментувати»

2. Стаж 10 років – не фейк, який «хтось невидимий дописав в анкеті», як прозоро натякнув чоловік Дєєвої. У тому ж інтерв’ю на УП був представлений унікальний шанс, щоби засоромити всіх «фальсифікаторів біографії» та недоброзичливців. Ось питання журналістки і відповідь Дєєвої:

«- Всіх збентежив 10-річний досвід роботи в резюме. Ось в 15 років ти чим займалася?
– Підробляла модератором на телешоу – це коли ти подаєш мікрофон учасникам програми».

І все. Більше ані слова про стаж. Чи означає це, що будь-яка людина, яка щось робила з 14, 15 років може вказувати цей стаж, як справжній, під час конкурсу, наприклад, на державні посади? Хоча питання вже риторичне. Як бачимо, може.

Детально ось: http: //www.pravda.com.ua/articles/2016/11/15/7126893

3. Профільний віце-прем’єр не погоджувала кандидатуру Дєєвої. Вірніше, у вересні, після співбесіди, не рекомендувала на цю посаду цю кандидатуру. Міністр Аваков в своєму пості написав, що погодила, а потім прибрав ці рядки. Народний депутат Олександр Черненко підтвердив неузгодженість кандидатури Дєєвої. Ну, і як вони будуть працювати з профільним віце-прем’єром? Хоча… Теж риторичне запитання. Член сім’ї Дєєвої написав у ФБ, а потім стер, що Дєєва була на співбесіді у Президента і вона йому сподобалася.

4. З приводу того, що Дєєвій складно буде любити людей. Ну, зі слабкими нервами на політичні посади не йдуть. У всьому світі ставлення до політиків більш пильне, ніж до звичайних громадян. Не будемо тут згадувати Charlie Hebdo і те, що він дозволяє собі витворяти з політиками. Або ж статую голого Трампа в США.

5. Знання мов і участі тусовках, що наближені до донорів, явно недостатньо для людини, яка повинна займатися аналізом і підготовкою нормативно-правової бази відповідно до стандартів ЄС. Саме в цьому полягають функції заступника міністра з євроінтеграції, а не тільки в контролі грантових програм, як нам це намагаються піднести. Я вже мовчу про процедурні неузгодженості. Тут і питання і щодо попередніх місць роботи, з якими повна плутанина, і, можливо, лукавство або ж брехня; і щодо успішних проектів, реалізованих особисто, як нас запевняють; і щодо кулуарного призначення з порушенням Регламенту Кабінету Міністрів.

6. Не поспішайте стверджувати, що приходять нові люди, а нехороші і відсталі тітки і дядьки люто цьому опираються. Перед нами класичний приклад кулуарного призначення. Це коли людина була технічним помічником, переходила з місця на місце слідом за своїм шефом, а потім раптом стала новою та свіжою. Хоча Кожара багато чому міг навчити, що дійсно допоможе побудувати нову країну. Варіант «там я навчилася ретельно працювати з документами» не пропонувати. У райадміністраціях сидять співробітниці, які геніально вміють працювати з папірцями. І що?

7. Звичайно ж, будь-яка новина народжується, живе і вмирає. На це і розраховано. З чим я нас і вітаю.

Джерело: Zoya Kazanzhy

БЕЗ КОМЕНТАРІВ