Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА
Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

Таксист. Цього разу Харків. Довго шукаємо вулицю, яку перейменували. Він мені каже: «Навіщо оце було робити? Лишні гроші, чи що? Вулиця 50 років ВЛКСМ. Кому той ВЛКСМ мішав чи щось погане зробив? Краще б гроші людям роздали. А то поперейменовували, нічого людям не сказали. Катаємося тепер».

Далі розповідає про своє життя. Навкруги зрада. 43 роки за кермом. Раніше все було добре, держава дала квартиру. Раз на рік точно їздив відпочивати. В Крим. Міг собі дозволити. Зараз ще працює на виробництві. Виготовляють тенти.

Добрий такий дядечко, не упоротий. Слухає аргументи, з чимось погоджується, з чимось сперечається.

Каже, що на виробництві він не оформлений. Питаю —  чому? А якщо захворіє? А пенсія? А звідки ж буде добре, якщо податків ніхто не платить, все відбувається за чорними схемами?

— Та не хочуть там нікого оформляти. Власник взагалі в Австралії живе.

— Ну, то ви на Австралію працюєте, виходить?

— Та виходить. Донька в проектному інституті працює, теж неоформлена. Не вигідно.

— Кому не вигідно?

— А нікому. Ні їй, ні керівництву. Ніхто не хоче владу годувати. Вони про нас не думають, чому ми про них маємо думати?

Питаю у нього: «А чого ви хочете?»

— Щоб було так все понятно, як раніше. Став у чергу, отримав квартиру. Поробив і заробив. Щоб оці олігархи повиздихували, бо п’ють людську кров. А яка буде влада, мені все одно. Хай дадуть мені жити і моїм дітям. Зараз не дають.

Довозить до готелю. Їдемо по моєму навігаторі в телефоні, проти якого він протестував — бо «43 років їжджу і все тут знаю. Ваш навігатор каже, що направо. А я знаю, що через два світлофори треба направо. Так буде скоріше». Але перейменували вулиці, йому персонально ніхто про те не сказав, тому в результаті рулить навігатор ).

Прощаємося. Він просить вибачення, що довго возив. Я перепрошую, що була занадто різкою стосовно декомунізації та власної відповідальності людини.

Хороший чоловік. Із минулого. Трохи його жаль…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ