Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА
Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

Одеса. 2 травня.

Що ближче ця дата, то більше криків і паніки. То більше обіцянок і погроз. То більше нагадувань і прогнозів.

Ніяких «повторень 2 травня» в Одесі немає і бути не може. Але цю дату продовжуватимуть експлуатувати нескінченно і всі. Одні, щоб інші боялися. Другі, щоб грошей дали. Треті, щоб електоральне поле прокачати. Четверті, щоб свої людські ресурси тримати в постійній напрузі. П’яті, щоб бути при ділі, й так далі.

Треба просто не боятися сказати, що дивіденди «2 травня» отримали вже всі, кому лише не ліньки.

І вже навіть якось ніяково говорити про тих, хто, втративши рідних, їздить по світу, присутній при показах «як людей спалювали» і ледве встигає пересідати з одного літака на інший, театрально розповідаючи «про жахіття української хунти».

Якби 2 травня не було, його слід було би придумати. Вибачте за цинізм, але дуже на те схоже.

Може, досить уже нам стогонів політиків і перекладання провини один на одного, нескінченних страшилок і шантажу? Може, досить мірятися можливостями й причетністю, впливом та прозорливістю? Може, досить використовувати трагедію 2 травня як розмінну монету і потрясати нею щоразу за кожного зручного випадку?

Безпека — це базова потреба людини. Якщо ти вразливий, то все інше не важливе. Безпекою регіону і міста потрібно займатися щодня, а не напередодні травневих дат. І тут важлива централізація зусиль і виразність повідомлень для мешканців. А зараз в публічному просторі представники виконавчої влади займаються з’ясовуванням стосунків. Я думала, ми цей, нижчий, рівень, вже пройшли. На жаль, ні.

Я, так сталося, трохи в курсі, яким чином обласна влада вживала заходів два роки і рік тому. Тоді губернатор Палиця проводив ДУЖЕ БАГАТО різних зустрічей з дуже різними групами і персонами. З тими, хто міг впливати; з тими, хто теоретично міг впливати; з тими, хто не міг, але хотів, і так далі. І відбувалося це задовго до зазначеної дати.

І, природно, координація зусиль силового блоку — тих, хто повинен за законом реалізовувати правопорядок і гарантувати безпеку. А всі хороші та різні люди повинні просто знати: бути законослухняними значно вигідніше. Особливо в травні. Особливо в Одесі.

І ще одне. Опозиційний блок в особі його «вождя» місцевого розливу Миколи Скорика постарається витягти максимум вигод із 2 травня. Звідси і дозволена судом установка сцени на Куликовому полі, й приїзд клоунеси  на кшталт Королевської, і запрошення 20 депутатів Європарламенту, які годуються з ФСБшної руки. І маса інших речей, які дозволять плекати надію на реванш і електоральні очки.

Але пацани дуже сильно помиляються, увірувавши в свою реінкарнацію. Які би нафтодолари за ними не стояли.

Одеса, перебуваючи в страшному анабіозі, після десятиліть сплячки одного разу прокинулася.

Не будіть Одесу знову.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ