Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА
Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

Напишу зараз блог, який особисто мені писати невигідно  — але от такий поганий характер ).

Наскільки я розумію, питання звільнення поновленого за рішенням суду прокурора Одеської області Миколи Стоянова практично вирішене. Власне, це єдиний правильний варіант у ситуації, яка склалась. Поновити треба (що вже є і де-факто) і звільнити треба. Але так, щоб уже жодний суд не мав підстав навіть брати заяву цього пана до розгляду.

Протести мають зіграти свою роль. І точка зору Саакашвілі теж. Тому що було би великою зухвалістю з боку топ-менеджменту країни ігнорувати і людей, і главу адміністрації в цьому випадку.

Але треба розуміти, що великій, значно більшій частині населення Одеси глибоко фіолетова вся боротьба за справедливість та за відсторонення від влади тих, кого і за сто кілометрів не можна до неї підпускати. Одеса в цьому плані втомлена років 200 вже. Аморфна і байдужа. В одеських головах здебільшого гроші, розваги, бізнеси, договорняки, шашлики, кохання, море (список можна продовжувати)…

І це не є чимось страшним і неприйнятним. Власне, так і має бути. Найідеальніша модель – це коли твоє життя ні на йоту не погіршується через будь-які призначення, бо всі процеси і процедури прозорі, кожний робить свою справу і дотримується законів при цьому.

Але в будь-якому суспільстві є люди, яким не байдуже, що відбувається в місті чи країні і які готові захищати свої права на гідне життя.

У нас все це відбувається значно гостріше і чутливіше. Власне, одеські події саме це і демонструють.

На протести виходять різні люди  — і активісти, і радикали, і помірковані, і політично заангажовані, і провокатори. І тут теж немає нічого нового. Одеса, як і країна в цілому, це вже проходила. І з цим справилася.

Люди виходять, коли їх не чують.

І я думаю, що здоровий глузд переможе в цій, штучно створеній ситуації.

Найцікавіше може відбуватися потім. Перемогу над Стояновим запишуть собі в актив різні сили і різні люди. І потім, розуміючи алгоритм, таким чином можна добиватися будь-яких скасувань призначень, рішень тощо. Навіть необхідних і важливих.

Що робить в такій ситуації розумна влада? Не дає підстав. Навіть не те щоб діяти проактивно і пояснювати свої промахи зразу після промахів. Розумна влада не допускає нічого подібного.

У тій самій Одесі десь призначень 20 є ключовими. Тими, які визначають подальше життя кожного з нас. А лавка запасних на посади – не просто коротка. Лавка є – людей немає. Так нам звикли пояснювати. І дивно, що в мільйонному місті «немає людей». І дивно, що людей на посади визбирують по всій країні. І дивно, що ця «міграція начальників» ніяк не закінчиться.

Одеса Стоянов Одеса Стоянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ