Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА
Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

Якось неочікувано туалетний папір став для мене мірилом цивілізованості.

Практично в усіх державних установах  — органах влади різних рівнів, судах, прокуратурі, міліції, лікарняних, освітніх закладах і т.д. — у туалетах НЕМАЄ туалетного паперу. Немає навіть там, де він зранку є. Де добросовісні прибиральниці кладуть невеликого рулончика, відмотаного з великого.

І от тепер, регулярно, я цікавлюсь у таких різних серйозних будинках (не комерційних, там усе більш-менш): а чому у вас немає туалетного паперу?

Варіанти відповіді бувають різні:

  • немає грошей (найчастіше);
  • не знаю (часто);
  • крадуть відвідувачі й прибиральниці (досить часто);
  • ходіть зі своїм (чула кілька разів);
  • тому що у нас така влада (регулярно);
  • бережемо ліс (один раз, у чувака було почуття гумору);
  • ідіть у МакДональдс, там є все, що вам треба. І кава (один раз і тітка була така, що я одразу послухалась і пішла в МакДональдс);
  • а вам нащо? (довелося пояснювати).

І от тим більшим культурним шоком для мене став вагон потяга Мукачеве-Харків. Їхала з Києва. Вагон був новим. Провідниця поводилася ще бездоганніше, аніж моя мама в найкращому своєму настрої. Музика була приємною та інструментальною без голосіння і «журавлиного клина над тюрьмой».

А потім я зайшла до туалету. І там я побачила таке: ТРИ РУЛОНИ туалетного паперу (два на поличці, запас) гарної якості (не сірий, Обухівський, здається); ПАПЕРОВІ РУШНИКИ з достатнім запасом; СЕРВЕТКИ В КОРОБОЧЦІ – і коробка була повною! ).

Про мило – рідке і тверде, антисептик та чистоту підлоги я мовчу. Все було дуже гуд.

О 8-й ранку я вийшла з потяга. Але до туалету таки зазирнула. Перевірити ).

Підлога продовжувала бути чистою. Туалетного паперу, паперових рушників та серветок було достатньо – їх ніхто не вкрав ).

З Харкова я поверталась на Інтерсіті. Розетка біля крісла, обслуговування гарне. Мова – українська, салат правильний, чай смачний, ціни прийнятні. Чай мене й доконав. Мені запропонували вибрати з асортименту. Вибрала обліпиховий, очікуючи пакетик. Дали маленьку баночку з перетертою обліпихою + гвоздика.

У туалеті всього потрібного було достатньо ).

Хочу такого стандарту й на інших напрямках, і в інших сферах!

Дуже просто, коли є писані правила. Їх просто треба виконувати. Всім.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ