Сергій Єлісєєв
Під час окупації Криму Росією віце-адмірал Єлісєєв порушив присягу і перейшов на бік ворога

Колишній перший заступник командувача Військово-морських сил України Сергій Єлісєєв, якого звинувачують в державній зраді та дезертирстві, очолив Балтійський флот РФ. Про це пише російське видання Фонтанка, посилаючись на власні джерела.

«Замість відправленого у відставку віце-адмірала Віктора Кравчука, тимчасово командує Балтійським флотом віце-адмірал Сергій Єлісєєв, який колись займав посаду заступника командувача», – пише видання.

Вказується, що Єлісєєв став «єдиним воєначальником, якого не торкнулася влаштована міністром оборони РФ Сєрґєєм Шойгу кадрова чистка на Балтфлоті». Видання зазначає, що призначення Єлісєєва тимчасове.

У серпні 2015 року колишньому першому заступнику командувача Військово-морських сил України Сергію Єлісєєву військова прокуратура оголосила про підозру в «дезертирстві» і «державній зраді».

Єлісєєв закінчив Калінінградське військово-морське училище (факультет артилерійського і зенітно-ракетного озброєння) 1983 р. Після розпаду СРСР мешкав у Севастополі, служив в українських ВМС. Останні 14 років був заступником командувача флоту України, певний час був в.о. командувача ВМСУ.

Під час окупації Криму Росією віце-адмірал Єлісєєв порушив присягу і перейшов на бік ворога, ставши на службу у ВМФ Росії. З липня 2014 року переведений на Балтфлот, де був заступником командувача з озброєнь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ