мобілізація
Кількість контрактників в Україні збільшиться, але призов все одно залишиться

Україна нарощуватиме кількість військовослужбовців, які служитимуть за контрактом, хоч і від призову в найближчій перспективі не відмовиться. Таку заяву зробив Петро Порошенко під час обговорення Воєнної доктрини на засіданні РНБОУ, передає прес-служба голови держави.

«Ми, безумовно, будемо збільшувати контрактну складову, і відповідні доручення мною вже дані і керівництву Міністерства оборони, і керівництву Генерального штабу. Думаю, що це стратегічний напрямок формування українського війська», – зауважив Президент. За його словами, найперше це стосується підрозділів, які нестимуть службу в зонах підвищеного ризику, а також неподалік кордону. Вони потребуватимуть спеціальних технічних знань, підготовки, що вимагає значних коштів.

Водночас, Президент зауважив, що у будь-якому разі призов буде збережено. На його переконання, це необхідно, зважаючи на збереження загрози з боку Росії, адже «військова загроза зі Сходу – це зрима перспектива, на жаль, на десятки років. Кожне нове покоління повинне мати армійський досвід». Петро Порошенко також наголосив, що до 2020 року українська армія має досягти стандартів НАТО.

За даними Генштабу, станом на травень 2015 року коефіцієнт контрактників в лавах ЗСУ складав близько 40% і постійно збільшувався.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, радник міністра оборони Юрій Бірюков зазначив, що на утримання контрактної армії Україні необхідно понад 100 мільярдів гривень на рік. Тим часом у Генштабі не виключають і сьомої, і восьмої, і дев’ятої хвиль мобілізації.

Читайте: 55% українців сховалися від шостої черги часткової мобілізації

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ