Зурабов також представляв Росію в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі
Зурабов також представляв Росію в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Міхаіла Зурабова звільнили з посади Надзвичайного і повноважного посла РФ в Україні. Відповідний указ підписав президент Росії Владімір Путін.

Тимчасовим повіреним у справах Росії в Україні призначено Серґєя Торопова.

За даними російських ЗМІ, Зурабов неодноразово особисто просив президента РФ зняти його з цієї посади, особливо після подій 2014 року, які РФ називає «держпереворотом».

«Однак його зняття з посади означало би, що Москва би зовсім втратила посла в Києві, зазначило джерело, близько до оточення Зурабова. – Новий посол не зміг би приступити до своїх обов’язків, оскільки його кандидатура узгоджується з владою України, зокрема, з парламентом, що неможливо при нинішньому радикальному антиросійському настрої українських законодавців», йдеться у повідомленні.

За словами джерела, «в Москві, мабуть, вирішили, що нічого не втрачають без посла в Києві».

Як відомо, Зурабов був призначений послом в Україні в серпні 2009 року. З лютого по червень 2014 року його відкликали до Москви для консультацій. Він також представляв Росію в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі. У грудні 2015 року його замінили на екс-спікера Держдуми РФ Боріса Гризлова.

Як відомо, Зурабов підписував документи щодо виконання «Мінських угод».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ