За словами Вітренка, інша дата підвищення тарифів – 1 жовтня

Уже з 1 квітня 2017 року ціна на блакитне паливо в Україні може зрости на 40%, якщо не буде продовжено покладених на НАК «Нафтогаз України» спеціальних зобов’язань із продажу газу для населення на пільгових умовах. Про це головний комерційний директор держхолдингу Юрій Вітренко заявив в одному з інтерв’ю, інформує Інтерфакс-Україна.

«Якщо не буде продовжено державне регулювання цін для потреб населення, так звані спеціальні зобов’язання, то, виходячи з поточних цін на газ на європейських ринках, курсу гривні та інших факторів, можна очікувати, що ціни на газ для потреб населення зростуть на 40%», – зазначив Вітренко.

Він нагадав, що з 1 квітня 2017 року Україна пообіцяла Міжнародному валютному фонду (МВФ) лібералізацію ціноутворення на блакитне паливо для потреб населення, і для продовження спецзобов’язань бажано отримати їхнє схвалення.

«Якщо держрегулювання продовжать, з чим ще повинен погодитися МВФ, оскільки в меморандумі уряд обіцяв фонду, що спеціальні обов’язки запроваджувалися лише до 1 квітня, то тоді підвищення цін, можливо, вдасться відкласти до жовтня».

Водночас, топ-менеджер НАК зазначив, що якщо Стокгольмський арбітраж задовольнить позовні вимоги до російського «Газпрому» і держхолдинг почне імпортувати газ за ціною «хаб мінус», слід очікувати зниження оптової ціни для населення вдвічі порівняно з поточною ціною.

Він наголосив: «Якщо до 1 жовтня не буде позитивного рішення в арбітражі, якщо використовувати поточні форвардні ціни на газ із постачанням взимку 2016/17 року, а інші параметри залишити незмінними, то можна очікувати, що підвищення оптових цін на газ для потреб населення становитиме щонайменше 47%».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ